آموزشگاه زبان های خارجی مهاجران

یکی از آزمون هایی که متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می بایست در آن شرکت کنند، آزمون «MSRT» است. این آزمون توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان هر ساله برگزار می شود و آزمونی برای تعین سطح زبان انگلیسی دانشجویان دکترا است. بعضی آن را آزمون کوچک نیز می دانند.لذا دانشجویان برای آمادگی در این آزمون، منابع آزمون تافل را می خوانند.

مدرک این آزمون مورد تأیید وزارت علوم است و آزمون آن تقریباً هر ماه به صورت منظم برگزار می‌گردد. کلیه دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک را حین مصاحبه دکتری معتبر می‌دانند.

 آزمون MSRT آزمون زبان جامع است و مدرک آن از سوی تمام دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت‌خانه های علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شود و بیشتر داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT  دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پزشکی و انسانی هستند.

 

همچنین تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد و داوطبان می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه، در هر تعداد آزمون که نیاز است شرکت کنند. اما اگر از شرکت در آزمون انصراف دهند، امکان بازپس گیری هزینه ثبت نام برای داوطلبان انصراف دهنده وجود ندارد.در داخل کشور دانشجویانی که بخواهند در دوره های دکتری شرکت کنند می توانند این مدرک را به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند.

نمره مورد نظر برای دانشجویان دکتری و عبور از این آزمون بسته به دانشگاه از ۵۰ به بالا است. همچنین نمره مورد نظر برای دانشجویان لیسانس که می خواهند مجوز خروج از کشور را برای ادامه تحصیل را داشته باشند، ۴۰ اعلام شده است. اعتبار مدرک این آزمون ، ۲ سال است.

ساختار آزمون MSRT

این آزمون زبان انگلیسی نیز مانند آزمون آیلتس و تافل، دارای بخش شنیداری، گرامر و درک مطلب است که ۱۰۰ پرسش ۴ گزینه ای را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که در مدت زمان مورد نظر باید به آن پاسخ گفت. این آزمون مانند آیلتس و تافل، نمره منفی ندارد.

تعداد ۱۰۰ سوال است که به صورت:
۳۰ سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام cd که معمولا” بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه است) ، ۳۰ سوال گرامر(زمان پاسخگویی ۲۰ دقیقه) و ۴۰ سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی ۵۰ دقیقه ). ضمنا” دفترچه سوالات یک مرحله توزیع
می شود .