آموزشگاه زبان های خارجی مهاجران

افراد زیادی در نوشتن به زبان انگلیسی دچار مشکل می شوند و به نظر می رسد تقویت این مهارت برای بسیاری افراد کار دشواری است.اما با این حال، نگران نباشید.در ادامه ی مطلب چند راه حل ساده به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید با به کارگیری آنان مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید. 

 

1. دامنه ی لغت خود را گسترش دهید.

شما برای اینکه ثابت کنید مهارت نوشتاری خوبی دارید، باید لغات بسیار زیادی از زبان انگلیسی را بلد باشید. و این به معنا نیست که شما صرفا معنی این لغات را بدانید بلکه باید بدانید چگونه و کجا از آن لغات استفاده کنید. برای دستیابی به این مهارت باید معنی لغات را در قالب جمله بدانید و معنی هر لغت به تنهایی برایتان کافی نخواهد بود. پس سعی کنید هر لغت را با یک جمله یاد بگیرید و به لیست کردن لغات یاد گرفته اکتفا نکنید. همچنین می توانید برای دانستن روش های گسترش دامنه ی لغات اینجا کلیک کنید.

نکته: هنگامی که یک کلمه را یاد می گیرید سعی کنید تمام اشکال آن کلمه را نیز یاد بگیرید. مثلا وقتی فعل depend را می گیرید، حرف اضافه ی آن که on می باشد را نیز یاد بگیرید. دیگر مواردی که می توانید از depend یاد بگیرید، to be dependant on و dependant می باشد.

 

2. املا زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

شما باید املا درست هر کلمه ای که یاد میگیرید را بدانید. املای نادرست یک کلمه ممکن است به طور کلی معنای آن را تغییر دهد. برای مثال: دو کلمه ی bare و bear یکسان تلفظ می شوند اما به یک صورت نوشته نمی شوند و کلمه ی اول به معنای برهنه و کلمه ی دوم به معنای خرس می باشد. به علاوه، املای نادرست یک کلمه ممکن است باعث شود خواننده منظور شما را از نوشته درک نکند.

نکته: می توانید با استفاده از فلش کارت املا زبان انگلیسی تان را تقویت کنید و در زمان اوقات فراغتتان املا تمرین کنید.

 

3. از خواندن دست نکشید و مرتبا مطلبی بخوانید.

بسیاری بر این باورند که با خواندن می توان مهارت نوشتاری را تقویت کرد. همچنین خواندن مطالب به زبان انگلیسی از چند جهت مفید است. خواندن، یک روش عالی برای یادگیری سبک های مختلف نوشتن است و همچنین طرز استفاده ی مناسب از کلمات را نیز به شما آموزش می دهد.

نکته: از آنجا که یادگیری نباید خسته کننده باشد، در انتخاب کتاب یا مقاله دقت کنید و آنچه که به آن علاقمند هستید را برای خواندن انتخاب کنید. متن را چندین بار بخوانید تا جایی که متوجه شوید چگونه از کلمات و اصطلاحات جدید در متن استفاده کنید.

 

4. دستور زبان (grammar) خود را تقویت کنید.

دستور زبان یکی از ارکان مهم نوشته است چرا که کیفیت نوشته ی شما را بهبود می بخشد. همیشه در نوشته هایتان از زمان (tense) مناسب استفاده کنید و استفاده از نشانه گذاری (punctuation) را فراموش نکنید. به خاطر داشته باشد که نشانه گذاری نوشته ی شما را واضح و روان می کند.

می توانید لینک های زیر را در خصوص تقویت گرامر مطالعه کنید.

آموزش نکات گرامری1 و آموزش نکات گرامری 2

 

5. فقط بنویسید!

نوشتن ممکن است در ابتدا کمی شما را بترساند. اما در عین حال بهترین راه برای تقویت مهارت نوشتاری این است که قلم و کاغذ را بردارید و پشت میزتان نشسته و فقط بنویسید. به خاطر داشته باشید که همیشه باید چندین نسخه از هر متن بنویسید چرا که حتی نویسندگان ماهر نیز در نوشته ی اولشان خطا و اشتباه دارند.

 

تمرین، مهارت های شما را بی نقص و کامل می کند. به همین منظور می توانید با شماره تماس 37261188-071 تماس گرفته و برای دوره های آموزش نامه نگاری در آموزشگاه زبان های خارجی مهاجران ثبت نام کنید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر نام موسسه زبان های خارجی مهاجران و وبسایت www.mohajeraninst.ir مجاز می باشد.